Elżbieta i Andrzej Lisowscy


Elżbieta i Andrzej Lisowscy
na tunezyjskiej Saharze

TUNISIA AWARDS 2014

Elżbieta i Andrzej Lisowscy laureatami przyznanej po raz pierwszy - z inicjatywy Ministerstwa Turystyki Tunezji, pod honorowym patronatem premiera Tunezji Mahdi Jomaa - nagrody TUNISIA AWARDS. Otrzymali ją za promocję wizerunku tego kraju za granicą. Wśród laureatów nagrody przyznanej w sześciu kategoriach znaleźli się także przedstawiciele branży turystycznej i aktorzy (Angelina Jolie i Antonio Banderas).

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27 września 2014 roku w Hammamecie.

Święta i Nowy Rok ze „Światowcem”

  • 25 grudnia 2014, godz. 1400 - TVP INFO - "Medyna Tunisu"
  • 26 grudnia 2014, godz. 1400 - TVP INFO - Alhambra i lemury (Hiszpania)
  • 1 stycznia 2015, godz. 1400 - TVP INFO - "Medyna Tunisu"

Chorwacka Klapa w "Południku Café"
(26 grudnia 2014)

Specjalne, świąteczne wydanie "Południka Café" na antenie Radia Kraków w drugi dzień Bożego Narodzenia, w piątek, 26 grudnia 2014, godz. 1400 (live także w Internecie: www.radiokrakow.pl). Z udziałem znanej chorwackiej klapy „MORE” (zespół po chorwacku to klapa) i dyrektora Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji – Bojana Bakety. W świątecznym godzinnym programie usłyszymy m.in. kolędy z Dalmacji.


Lisowscy

Twórcy telewizyjnego "Światowca" (ponad 160 premier) i radiowego "Południka Café" (ponad 100 premier), autorzy filmowych reportaży etnologicznych z Azji i wydawanych także za granicą przewodników. Laureaci wielu międzynarodowych nagród. W podróży od zawsze. Także w poprzednich wcieleniach. Krakowianie z wyboru, podróżnicy z desperacji. Najchętniej wracają do Azji. więcej »

PORIOMANIA

Z kamerą i mikrofonem

"Lustra Azji 2012"

Powiew wolności i złote świątynie Birmy, klimaty dawnego Kantonu i Hoi An – wietnamski "Angkor", masaż w Hajfongu i francuska katedra Hanoi. Magia Hongkongu i meandry naszej cywilizacji... Jaka jest dziś i w jaką stronę podąży w najbliższych latach Azja? Co z Europą? W ogóle z cywilizacją Zachodu? więcej »

Kontakt